V posledních letech se hojně diskutovalo o tom, jakou hrozbu pro národní bezpečnost představuje šíření dezinformací a falešných zpráv. Nová studie NATO nyní ukazuje, že možná ještě zásadnější problém nežli nepravdivé informace, které čteme, představuje ohromné množství pravdivých informací, které o sobě sami dobrovolně sdílíme.

StratCom, výzkumný tým centra strategické komunikace NATO, se rozhodl otestovat, kolik důvěrných a potenciálně zneužitelných informací lze získat o armádních operacích prostřednictvím internetu. Výzkumníci zkoumali informace vyhledatelné ve veřejně dostupných databázích a na sociálních sítích, ale také přímo kontaktovali vojáky prostřednictvím falešných facebookových účtů. Hlavním cílem studie přitom bylo zjistit, zda lze využít těchto informací k získání taktické výhody.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.