V historii českého bankovního trhu to měla být jedna z největších transakcí, teď je ale na pokraji krachu. Sloučením banky Moneta s firmami z holdingu PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera měla vzniknout velká bankovní skupina, která by PPF umožnila hrát první ligu na českém úvěrovém trhu. Fúze s Air Bank a splátkovým Home Creditem se chystala déle než rok, strany se ale nedohodly na ceně, kterou by měla Moneta za sloučení zaplatit.

Společnost Home Credit v úterý v tiskové zprávě uvedla, že k podpisu smluv ve stanoveném termínu nedošlo a že "dává přednost dále nepokračovat" v rozhovorech o fúzi.

Plán na vznik nové skupiny oznámily obě strany loni v říjnu po několika měsících příprav. Představily komplikovanou transakci, ve které by Moneta od PPF koupila Air Bank a českou a slovenskou část splátkové firmy Home Credit. PPF by transakcí získala téměř čtvrtinový podíl v nově vzniklé firmě. Moneta by PPF zaplatila téměř sedm miliard korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.