Vietnam nebyl pro druhý summit mezi severokorejským vůdcem Kim Čong-unem a americkým prezidentem Donaldem Trumpem vybrán náhodně.

Nehledě na traumatickou válku má země dobré vztahy se Spojenými státy, stejně jako s Čínou. Pro Kima je především zajímavé, že ačkoliv ekonomika je prakticky kapitalistická, komunistická strana přitom drží absolutní moc.

"Přirozeně jsou zde obrovské rozdíly, ale zkušenost Vietnamu s rozvojem soukromého sektoru, přilákáním zahraničních investic a hlubší mezinárodní integrací může být pro Severní Koreu užitečná," řekl vietnamskému vysílání stanice BBC bývalý poradce vietnamského premiéra Le Dang Doanh.

Ten je autorem známé studie o vietnamské ekonomické transformaci a BBC řekl, že už se dvakrát setkal se severokorejskými představiteli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.