A nechcete svým rodičům pořídit "SOS tlačítko"? Poslední dobou běžná otázka v mnoha zdravotnických zařízeních. Tlačítko například sleduje polohu nositele a dokáže upozornit, když třeba dotyčný spadne, a samozřejmě přivolá v případě nouze pomoc.

Na trhu se objevují i chytřejší přístroje, které dokážou na dálku monitorovat tep, teplotu, hladinu cukru, tlak a další ukazatele, které lékaři ukážou, co všechno se s jeho pacientem děje. Tzv. telemedicína či distanční medicína prochází v posledních letech neuvěřitelným rozvojem. Kromě různých sledovacích přístrojů sem patří i telefonické konzultace, které začínají svým klientům nabízet zdravotní pojišťovny.

Medicína na dálku má společného jmenovatele. Pacientů je hodně, lékařů ubývá, čekárny jsou přeplněné a pacient se často cítí spíš jako kolečko v systému než jako někdo, komu je věnována plná pozornost lékaře a komu se dostává nejen lékařské péče, ale i porozumění. Na to má totiž doktor jen málo času, zatímco 24hodinová péče na dálku tento pocit může docela dobře vzbudit také. A to i v případě, že na druhém konci nesedí lékař, ale jen "počítačový program".

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru