Loni se pro finanční trhy a zejména pro pojistný trh významně změnilo regulatorní prostředí. Sešla se kumulace aplikování regulatorních opatření, což znamenalo velkou pracovní zátěž a značné náklady na technologie a pracovníky. To významně ovlivňovalo efektivnost odvětví.

Navíc v odborné veřejnosti přetrvávají metodologické výhrady k jednotlivým projektům, jako je Solvency II. Jde zejména o problém exaktního měření do pojištění přijímaného rizika prediktivními matematickými modely, ovšem vycházejícími z historických dat a podmínek.

Směrnice GDPR měla zabránit společnostem shromažďovat data o klientech a zaměstnancích, ti ale nemají moc na výběr. Pokud chtějí používat dnes už obtížně zbytných služeb Googlu, Facebooku, Instagramu atd., musí dát souhlas s používáním svých osobních údajů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Co čeká pojišťovnictví tento rok?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru