Jaké knihy teď leží na vašem nočním stolku?

Mám rozečtenou knížku od pana profesora Josefa Kouteckého − nazval ji Moje třetí láska / Sedmdesát sedm zastavení s hudbou. Je to úžasný text, který píše člověk, jehož celoživotní vášní je vedle lékařské profese i hudba. Čte se to jedním dechem, ale je třeba si vychutnat i jemné nuance. Tahle knížka zaujme i člověka hudbou přímo nepoznamenaného. Nedávno jsem si také "užil" dobré sci-fi Marťan od Andyho Weira. A pak v kině podle něj natočený film.

Máte zvláště oblíbeného spisovatele, k jehož textům se rád vracíte?

Na světě je tolik krásných a naplňujících knih, ani se to nedá za jeden život stihnout. Ale je pravda, že jsem se už vracel − třeba k Waltariho Egypťanu Sinuhetovi nebo Faraovi od Boleslawa Pruse.

Co jste četl, když jste byl malý kluk?

Vzpomínám rád na knihy jako Vandrovali vandrovníci, Dobrodružství Nilse Holgerssona, Cirkus Humberto, ale i na Babičku nebo dobrodružství Bílého tesáka. A abych nezapomněl − samozřejmě na Lovce mamutů! V dospívání jsem potom hltal všechny knihy od Ericha von Dänikena.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.