Lanškrounská společnost Wendell Electronics má nového majitele. Stoprocentní podíl v ní koupila dánská firma BB Electronics. Hodnotu transakce zúčastněné strany nezveřejnily.

Firma Wendell vznikla před 17 lety a těží z tradice elektrotechnické výroby. Zabývá se montáží, vývojem a výrobou zakázkové elektroniky. Jejími akcionáři byli dosud Radek a Pavel Švecovi, synové zakladatele Radka Švece, bývalého technologa Tesly Lanškroun, a Petr Langr. Ten bude společně s Pavlem Švecem s podnikem i po příchodu nového vlastníka nadále spolupracovat.

"S přítomností ve střední a východní Evropě budeme schopni ještě lépe reagovat na potřeby našich zákazníků," uvedl v tiskové zprávě Carsten Christensen, generální ředitel BB Electronics, která má centrálu v městě Horsens. "Vyšší flexibilita, schopnost kompletace výrobků a snazší logistika dodávek nám umožní nabídnout jak stávajícím, tak i novým zákazníkům atraktivní služby," dodal.

Koupí lanškrounského podniku rozšířila firma BB Electronic počet zemí, ve kterých má výrobní závody, na tři. Kromě Dánska a nově Česka vyrábí své produkty rovněž v Číně. V tamním městě Su-čou společnost provozuje továrnu od roku 2004.

Společnost Wendell v současnosti zaměstnává 130 lidí. Mimo jiné na zakázku vyrábí a dodává elektroniku pro průmyslové podniky a také třeba výrobky pro zdravotnickou techniku.

Firma má řadu zahraničních klientů, například ze Švédska, Francie, Německa, Slovenska či Polska. Loňský rok zakončila firma rekordním obratem přesahujícím 330 milionů korun. Mezi lety 2015 a 2018 podnik své tržby zdvojnásobil.

"BB Electronic je pro Wendell optimálním partnerem, který již dokázal integrovat rozdílná národní specifika do úspěšně se rozvíjející mezinárodní společnosti," řekl po dokončení prodeje Radek Švec, jeden z dosavadních akcionářů lanškrounského podniku. "Těšíme se, že tento krok zajistí firmě stabilní a dlouhodobý rozvoj."

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru