Maloobchodní řetězec Penny Market stahuje z prodeje klasické igelitky a nabízí jen znovupoužitelné tašky. Jako první v republice nabízí také průhledný sáček na ovoce a zeleninu k opakovanému použití. Řetězec si nechal udělat studii o tom, které tašky jsou vlastně pro přírodu nejméně škodlivé. Překvapivě to není papírová, ale lehká polyesterová. "Snažíme se ukázat lidem, že znovupoužitelné tašky slouží i k jiným účelům než k nakupování. Říkáme jim, aby tašky používali co nejvíc a aby přestal ten konzumní způsob uvažování: koupím a vyhodím," vysvětluje Petr Baudyš, vedoucí oddělení kvality Penny Marketu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.