Konečně mládí − sociálnědemokratické mládí! To by mohlo zachránit ČSSD od úplného propadu, zaznívá z médií i zevnitř sociální demokracie samé v posledních měsících. Naděje se vkládají do Tomáše Petříčka, ale zejména do Jany Maláčové. Sotva se na konci července loňského roku stala ministryní práce a sociálních věcí, začal ve straně růst dlouho nevídaný optimismus.

Zabývat se u žen věkem se považuje za netaktní, v tomto případě se u něj ale zastavme. Jestliže je Maláčová označována za mladou naději, jaké věkové rozpětí kategorie "mladá politička / mladý politik" ještě snese? Maláčové je 37 let, stejně jako další "mladé naději" strany, ministru Petříčkovi. Pokud zvolíme za věkový strop "politického mládí" čtyřicítku, potom má sociální demokracie i další takové politiky. Stačí se podívat do jejího poslaneckého klubu − předsedovi klubu Janu Chvojkovi je 38 let a poslanci Petru Dolínkovi jen o rok méně. A co sám šéf strany a ministr vnitra Jan Hamáček? I ten by mohl být označován za mladého. Vždyť čtyřicátiny slaví až letos. Poslancem byl přitom poprvé zvolen už v 26 letech.

Pokud bychom chtěli mluvit o skutečně mladých důležitých sociálních demokratech, musíme se vrátit do historie. Takový Stanislav Gross vstoupil do politiky ve 24 letech, kdy se stal poslancem. V 31 letech už byl ministrem vnitra a v 35 letech předsedou vlády! Nebo Petra Buzková, ta byla v pouhých 25 letech zvolena dokonce místopředsedkyní sociální demokracie, v 28 letech se pak stala poslankyní a ve 37 letech ministryní školství.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.