Představa, že devatenáctiletý český fotbalista rozhodne zápas vyřazovací fáze Ligy mistrů, je z kategorie sci-fi. Takové borce prostě český fotbal nemá. Úterní duel mezi AS Řím a FC Porto ale znamenal začátek podobného, nikým nečekaného příběhu. Jeho aktérem byl římský hráč Nicolò Zaniolo, autor dvou gólů. Není divu, že − jak píší italská média − chce Zaniola koupit půlka evropských velkoklubů.

Zaniolo má zajímavý osud. Vyrůstal ve florentském klubu Fiorentina, ale když mu bylo 17, rozhodli tamní činovníci, že nemá ani na to, aby nastupoval za juniorský tým. Takže po něm nakonec sáhl milánský Inter. A zaplatil za něj dva miliony eur. Z dnešního pohledu je to směšná částka.

Jenže také Inter si nechal diamant jménem Zaniolo protéct mezi prsty. Loni se ho zbavil v rámci obsáhlejší výměny, díky které získal belgického záložníka Radju Nainggolana. Třicátník Nainggolan se zatím v Interu prezentoval hlavně zraněními a prohřešky proti disciplíně.

V Římě si tak můžou mnout ruce − buď si budou dál hýčkat klenot, který velmi výhodně získali, nebo ho prodají už teď a, lidově řečeno, namastí si kapsu. To je krásné dilema.

Související