Nejsou to ani tři roky, co Islámský stát ovládal třetinu území Sýrie a Iráku. Jeho vůdce Abú Bakr al-Bagdádí se považoval za duchovního vůdce více než 1,5 miliardy muslimů po celém světě a na jeho území proudily desetitisíce dobrovolníků z celého světa. Nyní jeho bojovníci ovládají poslední vesnici, ze které utíkají civilisté. Podle kurdských jednotek, které vesnici Baghúz na syrském území obklíčily, jsou všichni rodinnými příslušníky džihádistů z Islámského státu.

"V Baghúzu jich zůstalo mnohem více, než jsme mysleli. Každý den k našim liniím přicházejí stovky rodin s dětmi," cituje britský deník Guardian kurdského velitele Adnana Afríního. Právě kurdské jednotky zahájily v sobotu operaci za podpory amerického a francouzského letectva. Narazily ale na tuhý odpor.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.