Když si někdejší venezuelský prezident Hugo Chávez vybral za svého nástupce Nicoláse Madura, tak to překvapilo nejen mnohé Venezuelce. Spekulovalo se, že v prezidentském paláci by ho mohl nahradit jeden z jeho nejvěrnějších stoupenců Diosdado Cabello. Přestože se Cabello tehdy nestal hlavou státu, nyní patří mezi nejvlivnější představitele režimu. Mnozí ho považují za politika, který tahá za nitky a ovlivňuje veškeré dění ve zbídačené Venezuele. Svou moc využívá i jako neformální šéf takzvaného Kartelu sluncí, který organizuje přepravu drog z Kolumbie do Venezuely a dál do světa. Je tak aktuálně jedním z nejmocnějších narkobaronů na světě.

Nyní Cabello stojí po boku svého dlouholetého rivala Madura, z jehož režimu profituje, a stejně jako on odmítá humanitární pomoc, která se shromažďuje na hranicích s Kolumbií. Tvrdí, že je to jen předzvěst zahraniční invaze, a nechce ji pustit do země. Varuje, že pokud by k invazi nakonec opravdu došlo, tak je armáda připravena bojovat.

Znali se léta

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.