Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) na pondělní tiskové konferenci odmítla odpovídat na novinářské dotazy k organizačním změnám na krajském úřadě. Ten se má zabývat střetem zájmů předsedy vlády a zároveň hejtmančina stranického šéfa Andreje Babiše.

Jermanová pouze přečetla připravené prohlášení. "Zásadně odmítám, že bych se jakkoliv snažila ovlivnit výkon státní správy, a to v jakémkoliv případě, nejen ve správním řízení, které se týká Andreje Babiše," prohlásila.

Snažila se tím odrazit nařčení z podjatosti na adresu krajského úřadu. Jeho ředitel Jiří Holub koncem ledna rozhodl o začlenění odboru správních agend pod odbor legislativně právní. Reorganizace na sebe přilákala pozornost svým načasováním.

Právě správní odbor má řešit Babišovo odvolání proti pokutě 200 tisíc korun, kterou mu udělil Městský úřad v Černošicích. Premiér čelí podezření, že stále ovládá média spadající pod holding Agrofert, který Babiš převedl do svěřenského fondu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.