Německou společnost Metro AG, podnikající hlavně v obchodu s potravinami, čeká v pátek valná hromada. V düsseldorfském Kongresovém centru před akcionáře nespokojené s dosahovanými výsledky předstoupí výkonný šéf Olaf Koch. Podle časopisu Der Spiegel se musí cítit jako boxer v ringu, který přesně neví, kde stojí jeho soupeř.

"Muž, s nímž se Koch musí měřit, se jmenuje Daniel Křetínský, který přes svoji firmu EP Global Commerce spolu se svým partnerem Patrikem Tkáčem drží skoro jedenáct procent akcií Metra. A mohl by se postarat o výrazné zkrácení Kochova manažerského kontraktu, jenž mu platí do roku 2022," poznamenává renomovaný časopis, odvolávající se na "zasvěcené zdroje".

Olafu Kochovi, který obchodní společnosti Metro AG šéfuje sedmý rok, se nepodařilo zlepšit její finanční kondici. Nepomohlo ani rozdělení původního obřího koncernu na dvě samostatné firmy, s jejichž akciemi se obchoduje na burze.

Nová společnost Metro AG převzala od původního koncernu obchodní řetězce Metro Cash & Carry (u nás známý jako velkoobchod Makro) a řetězec hypermarketů Real. Řetězce MediaMarkt a Saturn, nabízející spotřební elektroniku, se sloučily v novou firmu Ceconomy AG.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části se dozvíte:
  • Jak německá média nazývají Křetínského.
  • Jaký byl postup Křetínského při pozvolném získávání vlivu ve firmě.
  • Jaké má Křetínský plány podle některých německých médií.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.