Pražská burza má za sebou vydařený vstup do nového roku. Index hlavního trhu PX posílil od začátku ledna přibližně o šest procent. Nejvíce se přitom dařilo akciím mediální společnosti CME (+17 procent) a Komerční banky (+9 procent). V kladných číslech jsou letos zatím i indexy ve Varšavě, Budapešti a Bukurešti. Středoevropské burzy tak na úvod roku těží z celkově lepší nálady investorů na světových trzích poté, co v posledních týdnech roku 2018 ceny akcií po celém světě naopak klesaly, například kvůli obavám ze zpomalování čínské i světové ekonomiky.

I přes posílení z úvodu roku nabízejí středoevropské akcie podle oslovených analytiků zajímavé investiční příležitosti i nadále. "V akciích našeho regionu nadále vidíme velice zajímavý růstový potenciál i příběh," řekl Marco Marinucci, portfolio manažer investiční společnosti Generali Investments CEE.

"Dá se zde najít řada společností nabízejících z dlouhodobého pohledu atraktivní ocenění a současně vysoký dividendový výnos či nadprůměrný růstový potenciál," dodal Marinucci, podle kterého aktuální firemní výsledky ukazují díky silné poptávce na udržitelný růst zisků i tržeb.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru