Plánovaný prodej ostravských oceláren ArcelorMittal do rukou skupiny Liberty House indického podnikatele Sandžíva Gupty se protahuje. Stál není jisté, že Evropská komise, která na vnitřním trhu plní roli anti­monopolního úřadu, transakci potvrdí.

"Zatím je těžké říci, kdy se v komisi o schválení této transakce definitivně rozhodne. Nechceme dělat rozhodnutí dříve, než je to nutné," řekla HN v rozhovoru eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová (na snímku), účastnice páteční pražské konference Digitální Česko.

Evropská komise podle ní stále není s hodnocením hotová. Vestagerová předpokládá, že verdikt padne ještě za mandátu současné Evropské komise. "Opravdu jistě to ale nevím," dodala. Volby do Evropského parlamentu, po nichž během několika měsíců vznikne nová komise, se konají koncem května.

Podle eurokomisařky je klíčové, aby nový vlastník ostravských hutí prokázal, že je reálně nezávislý na ArcelorMittalu a dokáže být jeho konkurentem. "Nemůžeme akceptovat, že by nedokázal provozovat životaschopný byznys," řekla dánská eurokomisařka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.