Manipulace veřejných zakázek, úplatky a pletichy při soutěžích. Je to už téměř pět let od chvíle, kdy soud poslal za tato provinění do vazby někdejšího ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého.

Homolka se ale bude ze série skandálů ještě nějaký čas vzpamatovávat. Dodnes v nemocnici chybí klasický model veřejných zakázek, tak jak ho znají v ostatních nemocnicích. Podle nového ředitele Petra Poloučka může trvat měsíce nebo i roky, než se systém podaří znovu nastavit.

Za éry Vladimíra Dbalého se v nemocnici prakticky nesoutěžilo. Většina dodávek šla přes neprůhledné dceřiné firmy typu Holte Medical. Po odchodu Dbalého se v čele nemocnice vystřídalo ještě několik ředitelů, ani jeden z nich ale podle ministerstva zdravotnictví nedokázal nemocnici od těchto firem odstřihnout. Dceřiné společnosti jsou už nyní v likvidaci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.