Přibývá žen, které si přejí přivést dítě na svět co nejpřirozenější cestou, ale zároveň nechtějí riskovat porod doma. Zdravotnická zařízení, kde vede bezproblémový porod pouze asistentka a lékař se volá jen při komplikacích, jsou v Evropě běžná. V Česku dosud taková centra chyběla.

První takové zařízení se otevírá v Praze. Centrum porodní asistence (CAP) v pátek zahajuje provoz v prostorách porodnice Nemocnice Na Bulovce.

Žena, která tam přijde rodit, má nově na výběr. Buď zvolí klasický porod s lékařem, nebo využije služby centra a porod pouze pod vedením porodní asistentky. O jednu matku se postará vždy jedna porodní asistentka, v CAP jich je zatím aktivně zapojeno sedm. Přestože celý porod vede asistentka, jakmile nastanou komplikace, je k ženě okamžitě přivolán dostupný lékař.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.