V Česku probíhá dosud největší IT nákup letošního roku. Skupina KKCG jednoho z nejbohatších Čechů Karla Komárka se ve čtvrtek dohodla na koupi většinových podílů ve dvojici firem spadajících do českého IT holdingu Cleverlance. Komárek má ovládnout společnost Cleverlance Enterprise Solutions (Cleverlance ES) a její sesterský podnik AEC, a to za neupřesněnou sumu. Ta podle odhadu HN dosáhne řádu stovek milionů korun. Po získání obou firem, které musí ještě potvrdit antimonopolní úřad, se IT byznys skupiny KKCG zvětší zhruba o polovinu. Jeho konsolidovaný obrat tak dosáhne bezmála pěti miliard korun.

Pražská Cleverlance ES je největší firmou ze stejnojmenné skupiny a zaměřuje se na vývoj počítačových programů a mobilních aplikací pro největší české banky, tuzemské mobilní operátory nebo pro Škodu Auto. Brněnské AEC pro své firemní klienty řeší počítačovou bezpečnost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.