Desítky zaměstnanců se v posledních týdnech rozloučily s kolegy a vykráčely z areálu Zetoru jako nezaměstnaní. Na konci ledna bylo propuštěno už 135 ze 655 zaměstnanců brněnského výrobce ikonických červených traktorů. Pokud budou mít zájem, rozhodně nezůstanou bez práce dlouho − dosavadní zaměstnavatel jim rozdal seznam firem, které mají volná místa. A není jich rozhodně málo. "Měli jsme poptávku zhruba od 90 firem. Bylo to napříč brněnskými firmami i z okolí − Dopravní podnik Brno, Šmeral Brno, Královopolská, České dráhy," říká v rozhovoru pro HN výkonný ředitel Zetor Tractors Marián Lipovský.

V průběhu února potká podobný osud dalších 35 zaměstnanců. Tím ale podle Lipovského propouštění končí. Původní prosincové oznámení, že se odporoučí 260 zaměstnanců, už neplatí. Toto číslo vycházelo z plánu na rok 2019 stanoveného loni na podzim.

"Po zpřesnění plánu jsme dali dohromady všechny náklady, které je možné ušetřit − i jiné než mzdové. A z toho nám vyšlo, že ten počet propuštěných lidí bude maximálně na úrovni 170," vysvětluje Lipovský. Přijatá opatření přinesou celkovou úsporu nákladů ve výši 110 milionů korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.