Šéf britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn nabídl dopisem premiérce Therese Mayové podporu brexitové dohody, pokud splní pětici požadavků jeho strany, mimo jiné celní unii Británie s Evropskou unií. Stínový labouristický ministr pro brexit Matthew Pennycook následně prohlásil, že pokud Mayová všechny podmínky nepřijme, musí labouristé usilovat o druhé referendum.

Corbyn od Mayové chce souhlas s trvalou a všeobecnou celní unií s EU, která bude zahrnovat území celého Spojeného království. Takové řešení považuje za jediné, které zajistí bezproblémové obchodování a zabrání vzniku takzvané tvrdé hranice mezi Irskou republikou a Severním Irskem. Možnosti, jak zabránit hraničnímu režimu, tvoří jádro sporu brexitové dohody.

Corbyn dále žádá příklon k jednotnému unijnímu trhu přes sdílené instituce a závazky, "dynamickou podporu" práv a ochranných mechanismů tak, aby britské standardy přinejmenším držely krok s těmi evropskými, závazek účasti v unijních programech financování projektů týkajících se životního prostředí, vzdělávání a průmyslové regulace a také souhlas s bezpečnostními dohodami například o společných databázích k potírání a prevenci kriminality či o evropském zatykači.

Pokud Mayová pětici podmínek v plném rozsahu nepřijme, chce Pennycook, aby Labouristická strana usilovala o druhé referendum. Nejmenovaný labouristický činitel ale k Pennycookovým slovům podle deníku The Guardian uvedl, že neodrážejí oficiální postoj vedení strany.