Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) poprvé veřejně připustila, že někteří úředníci finanční správy byli odměňováni za to, že firmám neuznávali vykazované daňové odpočty na vývoj a výzkum. Praxi, na kterou upozornily HN, chce Schillerová nechat prošetřit. Za případného viníka předem označila bývalého šéfa Finanční správy ČR Martina Janečka.

Schillerová tvrdí, že ji právě Janeček ujistil o tom, že vazba mezi odměnami a doměřenou daní neexistuje. "Zdůrazňuji, že jsem byla v minulosti ze strany generálního ředitele Generálního finančního ředitelství ujištěna, že finanční správa takovou praxi neuplatňuje," uvedla ministryně. "Je jednoznačně dobře, že finanční správa případné nepřijatelné postupy minulého vedení nezametá pod koberec," dodala ministryně ve svém prohlášení, které HN předal mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec.

Nyní Schillerová volá po přešetření celé záležitosti. HN o ní toto pondělí přinesly důkazy, které získaly od finanční správy na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. "Věřím, že generální ředitelka finanční správy důsledně prověří, o jak závažný problém se jednalo," uvedla Schillerová v písemném prohlášení.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.