Exhejtman Michal Hašek by se téměř po šesti letech mohl vrátit mezi špičky sociální demokracie. I když z vedení strany a z velké politiky odešel po takzvaném lánskému puči na podzim 2013, není vyloučeno, že by se mohl stát řadovým místopředsedou ČSSD. Sám Hašek HN potvrdil, že kandidaturu před sjezdem, který proběhne první víkend v březnu, zvažuje. "Rozhodnu se v příštích dnech. A první, kdo bude mé rozhodnutí znát, bude předseda strany Jan Hamáček," řekl Hašek.

I když se může zdát případná Haškova kandidatura jako překvapivá, situace se za poslední léta v ČSSD hodně změnila − v Haškův prospěch. Částečně k tomu přispěl on sám, částečně samotné dění ve straně.

Hašek se stáhl ze všech polických funkcí, ale zároveň se začal profilovat jako "odborný poradce". Spolupráci navázal především s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, ke kterému má blízko už delší dobu. Kromě jiného je spojuje blízký vztah k prezidentovi Miloši Zemanovi. Toman nabídl Haškovi místo externího poradce ve své legislativní radě a zároveň jej vyslal do Vinařského fondu, kde se stal místopředsedou rady.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.