O vzdušný prostor nad Českem je nebývalý zájem. Jen loni jím proletělo více než 912 tisíc letadel, také díky jeho výhodné pozici v srdci Evropy.

To představuje meziroční nárůst o sedm procent a trend má v dalších letech pokračovat. Podle prognózy Mezinárodní organizace pro civilní letectví by letos měl letecký provoz celosvětově narůst o pět procent. Rušnější nebe však vyžaduje více řídících letového provozu, kteří musí letadla usměrňovat. Dnes jich v Česku slouží přibližně 230, ale to nemusí do dalších let stačit. 

"Máme v podstatě podstav," potvrzuje Dušan Ingeli, personalista z Řízení letového provozu (ŘLP). Státní podnik proto shání nové posily. Jen letos otevře ještě dva kurzy, ze kterých by mohlo vzejít několik desítek nových dispečerů. Problém je, že to není práce pro každého.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.