Právníci roku

Česká advokátní komora a portál Epravo.cz uspořádaly již 14. ročník soutěže Právník roku. Do Právnické síně slávy vstoupil chartista a první porevoluční český premiér Petr Pithart. "Je to nejvyšší pocta, kterou odborná právnická veřejnost může udělit výjimečné osobnosti práva ze svého středu. Do Právnické síně slávy v minulosti vstoupili například Pavel Rychetský, Otakar Motejl nebo bývalí ministři spravedlnosti a dlouholetí advokáti Dagmar Burešová a Karel Čermák," připomněl některé dosavadní nositele tohoto ocenění předseda České advokátní komory Vladimír Jirousek. Cenu svatého Iva, patrona všech právníků, si kromě Pitharta převzalo dalších deset osobností v sedmi odborných a třech speciálních kategoriích. Mezi ty patří například kategorie Pro bono, která oceňuje právníky, kteří bezplatně pomáhají slabším a zranitelným. Letos byl v této oblasti oceněn advokát "němých tváří" Robert Plicka. Ten bezplatně zastupuje spolky na ochranu zvířat i fyzické osoby, které se na něho obracejí se žádostí o právní pomoc týraným zvířatům.

Přehled oceněných

◼ Občanské právo: Jan Záruba, státní zástupce, zakladatel netrestního odboru Nejvyššího státního zastupitelství

◼ Trestní právo: František Púry, soudce, předseda trestního kolegia Nejvyššího soudu ČR

◼ Finanční právo: Petra Nováková, advokátka, AK Nováková + Partners

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.