Už od této soboty budou muset všechny lékárny začít ověřovat pravost léčiv. Několik dnů před ostrým startem se ale ukazuje, že systém není připravený a v lékárnách hrozí zmatky. Výrobci léčiv tvrdí, že na ostrý provoz připraveni jsou.

Nově bude muset mít každý lék na předpis speciální kód, který garantuje jeho originalitu. Pokud krabička ověřovacím systémem neprojde, lékárník ji podle zákona nesmí vydat. V těchto dnech finišuje zkušební provoz systému, který ukazuje, že nové kódy na lécích nejsou vždy funkční.

Potvrzuje to například pražský lékárník Aleš Nedopil, který si před pár dny udělal zkušební test. Ozkoušel celkem deset léků k výdeji. Software mu nahlásil, že smí vydat jen tři. U zbylých sedmi léků se objevila výstraha "zákaz výdeje", ačkoli šlo o originály.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.