Přestože britská premiérka Theresa Mayová ujišťuje obyvatele, že v Bruselu bude znovu vyjednávat o nové podobě dohody, lidé, firmy, a dokonce i královská rodina se připravují na tvrdý brexit. Firmy na to, zda se Mayové podaří vyjednat dohodu s podporou parlamentu, čekat nehodlají. Odchod do zahraničí se celkově očekává až u jedné třetiny firem, které momentálně v zemi operují.

Německý výrobce obráběcích strojů Heller Maschinenfabrik GmbH má už několik měsíců pro případ odchodu bez dohody připravený komplexní plán. Nizozemská společnost, vyrábějící zdravotnické technologie Philips, už oznámila, že Británii v roce 2020 opustí. Dyson, Sony a Panasonic se stěhují do EU a i společnosti jako Haribo, Burberry’s či Airbus varovaly Británii, že po brexitu možná odejdou. Upozornil na to server Quartz.

Obzvlášť bolestivé je ale pro zastánce brexitu rozhodnutí japonské automobilky Nissan přesunout plánovanou výrobu nové verze malého sportovně-užitkového vozu X-Trai z Británie do Japonska. Zastánci odchodu z EU podle agentury AP o výrobu vozu v zemi usilovali. Automobilka ale v nedělním prohlášení uvedla: "Ačkoli jsme toto rozhodnutí učinili z podnikatelských důvodů, pokračující nejistota kolem budoucích vztahů Británie s EU nepomáhá firmám, jako je ta naše, při plánování budoucnosti."

Spousta Britů předpokládá, že po tvrdém brexitu nebude v zemi dostatek potravin, a proto se již nyní na odchod země z EU připravují podobně jako na válku. Na Facebooku se objevilo několik skupin, ve kterých se lidé navzájem informují o tom, které potraviny si mají uložit a minimálně jedna společnost nabízí "brexit boxy", tedy krabice, ve kterých lidé najdou věci, které by se jim po tvrdém brexitu mohly hodit: gelové podpalovače, vodní filtr a měsíční zásobu lyofilizovaných (mrazem sušených) pokrmů. Cena jedné krabice je asi 300 liber (8800 korun), ale vlastník společnosti James Blake řekl americké televizi NBC, že už nyní prodal více než 600 krabic.

Stejný strach mají Britové i o své léky. Některé důležité medikamenty by se mohly stát nedostatkovým zbožím, jako například některé léky pro pacienty s rakovinou, které Britové získávají díky spolupráci s EU. Lidé, kteří musí své léky brát pravidelně, například cukrovkáři, kteří každodenně potřebují inzulin, se už nyní snaží vytvořit zásobu léků.

Na tvrdý brexit se ale musí připravovat i královská rodina. Pokud po odchodu Británie z EU bez dohody vypuknou v Londýně nepokoje, bude královna Alžběta II. i se svou rodinou evakuována. Podle nedělního vydání listu The Sunday Times to stojí v tajném plánu britské vlády pro případ tvrdého brexitu. Plán na evakuaci královské rodiny přitom není zcela nový, britský kabinet pouze přizpůsobil novým podmínkám staré pokyny z dob studené války.