Za roční dálniční kupon v Česku řidiči už sedm let platí stejnou částku – 1500 korun. Dalších sedm let tomu tak už ale zřejmě nebude. Vláda v pondělí projedná novelu zákona, která jí mimo jiné umožní kdykoliv zvednout cenu kuponu až na dva tisíce korun.

V důvodové zprávě změnu ministerstvo obhajuje tím, že stávající poplatek neumožňuje "reagovat na obecný růst nákladů souvisejících s výstavbou, opravou a údržbou zpoplatněné dopravní infrastruktury a na růst inflace v posledních letech". Jinými slovy, nezaplatí-li řidiči více, nebude podle resortu na opravy silnic.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.