Slovensko je stále otřesené rok starou vraždou novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky a odhaleními o propojení politiky, byznysu a organizovaného zločinu. Zároveň probíhá spor o to, zda bývalý premiér Robert Fico, který kvůli tomu musel odstoupit, bude jmenován ústavním soudcem, a získá tak na dvanáct let imunitu a možnost ovlivňovat justici, jíž Slováci přestávají věřit.

V této atmosféře půjdou Slováci v půlce března volit nového prezidenta. Svým způsobem půjde opět o civilizační volbu jako před pěti lety, kdy se o funkci ucházel Fico, aby si zajistil klidný odchod z horké židle premiéra a šéfa strany podezřelé z propojení s byznysem.

Nový prezident tak může rok před parlamentními volbami potvrdit, že společnost má dostatečnou vnitřní sílu na reformy, po nichž volá část společnosti vybuzená k aktivitě Kuciakovou vraždou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.