Do okresní nemocnice přijede pacient s vážnými dechovými problémy. Ukáže se, že potřebuje vyšetření plicního lékaře, případně imunologa či ORL specialisty. Ani jednoho ale v okresní nemocnici nemají. Tamní lékaři volají na nejbližší kliniku. Žádají specialistu o radu. Čekat, jak se jeho stav vyvine, podat nějaké léky, provést další vyšetření? Nebo rovnou odvézt do fakultní nemocnice? Klíčový rozhovor mezi lékaři, který rozhoduje o zdraví nebo i o životě pacienta, nikdo nikam nezaznamenává.

Podobné situace se přitom v nemocnicích dějí prakticky denně. "Menší pracoviště nemá potřebné specialisty ani přístroje. Lékaři se mezi sebou domlouvají, zda pacienta přeložit na specializovanou kliniku, specialisté radí, jak postupovat. Důležitá rozhodnutí probíhají většinou telefonicky, a nemají tak žádnou doložitelnou formu," upozorňuje anestezioložka Iveta Poljaková z Jesenické nemocnice.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.