Pořekadlo praví, že když se kácí les, létají třísky. V případě největšího lesního hospodáře v zemi, státního podniku Lesy ČR, však spíše platí, že pokud se kácí málo, padají hlavy. Ve firmě se od nástupu nového ředitele Josefa Vojáčka vloni v září změnil celý vrcholový management a nyní odcházejí i čtyři krajští ředitelé. Hlavním důvodem je podle všeho nezvládnutá těžba stromů napadených kůrovcem.

Z firmy, která čelí zejména na severní Moravě největší kůrovcové kalamitě za stovky let, odešli bývalý pověřený ředitel Tomáš Pospíšil, obchodní ředitel Radovan Srba, správní ředitel Igor Kalix a ekonomický ředitel Karel Buchta. Vojáček už za ně našel náhradu.

A v pondělí o místa přišla i třetina šéfů krajů − Pavel Koždoň v Šumperku, Jan Ševčík ve Frýdku-Místku, Martin Pavlíček ze Zlína a teplický Zdeněk Růžek.

Zatímco vloni Vojáček zdůvodňoval změny špatnými hospodářskými výsledky a potřebou větší dynamiky při boji s kalamitou, důvody odchodu krajských šéfů tají. "S jednotlivými řediteli jsem důvody probral. Jedná se o interní personální otázky a ty nepovažuji za vhodné komentovat," řekl.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.