Více než patnáct tisíc lidí si bude muset zřejmě brzy nechat vyměnit občanský průkaz, protože již nebudou bydlet ve stejném okrese jako doposud. Například obyvatelé více než tisícihlavé Malé Skály v severních Čechách jeden den usnou v okrese Jablonec nad Nisou, probudí se ale v okrese Semily.

Vše kvůli návrhu zákona, který má překreslit hranice některých okresů tak, aby přesně lícovaly s územím správních obvodů obcí s rozšířenou působností, kam lidé jezdí na většinu úřadů. Novelu připravilo ministerstvo vnitra a vláda ji projedná 4. února.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.