Slabší poptávka čínských spotřebitelů po chytrých telefonech iPhone se nepříznivě podepsala na výsledcích společnosti Apple za poslední tři měsíce roku 2018. Tržby technologické firmy klesly meziročně o pět procent na 84,3 miliardy dolarů.

Zájem o iPhony byl v Číně, která je největším světovým trhem s mobily, ovlivněn zpomalováním ekonomiky a nejistotou spotřebitelů spojenou s možnými ekonomickými dopady obchodní války, kterou s Čínou vedou Spojené státy. Roli však podle řady analytiků hrála i vysoká cena mobilů od Applu a větší konkurence a kvalita levnějších čínských značek.

Podle generálního ředitele firmy Apple Tima Cooka se však v případě obchodních sporů začíná situace zlepšovat, a to díky probíhajícím jednáním mezi zástupci obou velmocí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.