Přibližně osmadvacet let stál August Oetker jako výkonný ředitel v čele jednoho z nejstarších rodinných podniků v Německu. Od roku 2010 předsedá podnikové radě Oetker Group, jež přijímá veškerá zásadní rozhodnutí. Letos v březnu, kdy oslaví pětasedmdesátiny, ale musí v souladu s tradicí této dynastie odejít na odpočinek. Rodinný patriarcha končí v době, kdy se v konglomerátu podnikajícím v různých sektorech vyhrotily vleklé spory mezi osmi nevlastními sourozenci.

Jde v nich především o to, kdo bude mít hlavní slovo při obsazování klíčových manažerských postů.

Na jedné straně stojí pět nejstarších dětí, které během svých prvních dvou manželství zplodil Rudolf-August Oetker (zemřel v roce 2007, když mu bylo 90 let).

Na straně druhé jsou jejich tři mladší nevlastní sourozenci ze třetího manželství zesnulého podnikatele. Jejich "hlavou" je dvaapadesátiletý Alfred Oetker, který studoval ekonomii v Pasově a poté v Oxfordu. Je místopředsedou podnikové rady, tedy zástupcem odcházejícího bratra Augusta Oetkera.

Alfred "klanu seniorů" vytýká, že se bez ohledu na vyšší věk snaží prosazovat v konglomerátu svou, nehledě na názory mladších členů rodiny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru