V blízké budoucnosti možná zmizí z českých škol klasické tabule s křídou nebo lavice, jaké známe dnes. Místo toho budou děti sedět u počítačů, s jejichž obsluhou jim pomůže robot, kterého předtím s pomocí kantora naprogramovaly. Učitel na začátku výuky rozdá brýle, které žáky přenesou do virtuální reality, kde se seznámí s dinosaury nebo poznají třeba starověký Egypt. Úkoly, prospěch žáků i zadání testů budou uloženy v digitální podobě. Za splnění úloh již děti nedostanou známku, ale hvězdičky.

O možných změnách školní výuky se debatovalo na konferenci o využití digitálních technologií ve vzdělávání Bett Show, která proběhla minulý týden v Londýně. Nechyběli zde ani odborníci na vzdělávání z Česka.

"Naši virtuální realitu již používají tisíce škol z Ameriky, Evropy nebo Číny. Představivost pomáhá dětem při učení a díky zpětné vazbě ze škol víme, že se díky tomu na hodiny víc těší. Například v zeměpise se podrobně učí o přírodních katastrofách a jejich dopadech," říká Andrew Shelton ze společnosti ClassVR. Právě o virtuální realitu jevili návštěvníci na konferenci jednoznačně největší zájem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.