Spojené státy vedou ofenzívu proti čínské společnosti Huawei i na evropské půdě. Evropské země se tak dostávají do situace, kdy se musí rozhodnout, zda si nahněvají asijskou velmoc, nebo neméně mocného partnera v NATO. Žádost Trumpovy administrativy na zamezení přístupu Huawei k telekomunikační infrastruktuře dorazila v poslední době do Británie, Německa, Polska a dalších zemí.

V případě Polska Trumpovi lidé naznačili, že budoucí nasazení amerických vojáků na polské půdě v rámci trvalé základny je v ohrožení, pokud země nevyhoví USA a nezakáže výstavbu nové internetové 5G sítě čínskou firmou Huawei.

Američané navštívili už loni i Německo a upozornili ho, že jakékoliv ekonomické výhody plynoucí z použití levnějšího čínského telekomunikačního zařízení převáží bezpečnostní hrozba pro NATO. O snaze Spojených států držet Huawei a další čínské firmy dále od podílení se na přestavbě internetové a telekomunikační sítě nejen na svém území, píše server The New York Times. Spojené státy navíc v pondělí večer obvinily Huawei z podvodů či krádeží technologií.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.