Před sedmi lety unesl gang na ulici v Mexiku čtrnáctiletého chlapce, za kterého posléze požadoval výkupné. Když chlapec zmizel, jeho matka Larizza Maya nevěděla, co se s ním stalo. "Bylo už pozdě, nemohla jsem nic dělat, připravovala jsem se na to, že ho najdu mrtvého," říká dnes.

Když ji únosci kontaktovali, podařilo se jí sehnat potřebné peníze a po deseti dnech od únosu dostala syna zpátky. Zážitek však celé její rodině navždy změnil život.

Maya si dosud vyčítá, že mohla zjistit dřív, že je její syn v nebezpečí, a zachránit ho. Vymyslela proto mobilní aplikaci na sledování dětí Pro-Skool, která má podobným situacím zabránit. Minulý týden ji osobně představila na londýnské konferenci Bett Show, která se zaměřuje na moderní technologie. Stáhnout ji lze i v Česku. "Doufám, že moji aplikaci nebude nikdy nikdo potřebovat. Ale pokud ano, pomůže mu," říká HN Maya.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.