Na výrobu dezertů pro 50 lidí ze surovin, které viděla teprve před hodinou, měla Helena Fléglová čtyři hodiny. Z kila kokosového pyré, kila jahodového pyré, mouky, cukru, hořké čokolády a několika dalších ingrediencí vykouzlila dezerty i zmrzlinu. O některé suroviny se přitom musela ve finále gastronomické soutěže v Singapuru ještě podělit s kolegy z českého Národního týmu kuchařů a cukrářů, se kterými soutěžila o nejlepší tříchodové menu.

Nemohla třeba použít ani špetku soli, protože by jí nebylo dost na jiné chody, takže nápad na slaný karamel padl. Světová soutěž národních týmů je náročná. "Pracovali jsme ve skleněné místnosti, kde se na nás dívali lidé i komisaři, což byl velký tlak. Naší výhodou ale bylo, že všichni pracujeme v běžných provozech a jsme zvyklí improvizovat," vzpomíná cukrářka, která byla na takové soutěži loni poprvé. V Singapuru nakonec český národní tým vyhrál, na mnohonásobně větším Světovém poháru v Lucemburku pak získal osmé místo. Další metou je pro tým tří cukrářek a sedmi kuchařů olympiáda, která se koná příští rok.

O tom, že by se stala cukrářkou, vysoká bruneta nikdy nepřemýšlela. Vždyť to nebyl ani její koníček. Studovala na VŠE, vedla jako provozní cukrárnu v centru Prahy a myslela si, že pak bude dělat marketing.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.