Spojení evoluční biologie se současnou politickou situací není pro Jana Zrzavého při přednáškách problém. Zrzavý učí na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích už přes 20 let. Kromě svého hlavního oboru přednáší také například evoluci člověka nebo vývojovou biologii. Zaujmout umí nejen propojováním různých oborů, ale také jistou nekorektností a svérázným smyslem pro humor, kterým dokáže rozesmát své studenty i při výkladu o vývoji obratlovců.

"Moje přednášky jsou vždycky trochu o historii, politice či společenských vědách. Snažím se, aby nebyly jen těžkopádné a plné faktů. Je třeba propojovat a zaujmout a to jde nejlépe pomocí humoru a neotřelých nápadů. Když přijdou studenti z jiných fakult, mají občas na konci přednášky oči navrch hlavy a diví se, co vše jsem si dovolil říct," vysvětluje biolog.

Jedním z lidí, který Jana Zrzavého nadchl pro biologii, byl jeho učitel Pavel Štys, který vyučoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a byl jednou z tuzemských špiček v oboru entomologie. Tento obor poté vystudoval i Jan Zrzavý, i když se mu dnes už tolik nevěnuje a zaměřuje se hlavně na evoluční biologii.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.