Začátek rozhovoru s Michaelem Romancovem je příznačný. "Počkejte prosím chviličku, ještě odpovím na jeden tweet," vítá návštěvu ve svém kabinetu na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze-Jinonicích. Známý politický geograf a publicista přispívá do řady novin, diskutuje v televizi i rozhlase, na sociální síti Twitter se vyjadřuje k aktuálnímu dění. Akademici, respektive elity mají podle něj vstupovat do veřejného dění.

"Není nic horšího, než když jsou lidé uzavření se svých profesních bublinách," je přesvědčen Romancov. "Nevidím nic špatného na tom, když je třeba úspěšný herec, zpěvák či sportovec dotázán na své politické názory, ale veřejnost by si měla uvědomit, že jejich odbornost leží jinde," tvrdí devětačtyřicetiletý učitel. Česko podle jeho názoru potřebuje otevřenou společnost, v níž je slyšet mnoho hlasů a kde si lidé uvědomují, že je třeba rozlišit hlasy a tóny, které se jim líbí, od těch, jež jsou založeny na faktech. "Lidé z akademické sféry by proto měli být ve veřejném prostoru výrazně aktivnější, než jsou," domnívá se Romancov.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.