Byznys jejich rodiny je voňavý, křupavý a zároveň dost tvrdý. Moravská firma Alika patří mezi největší potravinářské firmy v Česku. Jana Kremlová s manželem Pavlem za více než 25 let vybudovali podnik, který ve zpracování oříšků, sušených plodů nebo semínek patří k tuzemské špičce. Do toho zvládli vychovat dvě dcery − starší Petru Vránovou i mladší Markétu Pavlínovou. Obě s rodiči ve firmě pracují.

Dostaly vaše dcery jinou výchovu než vy?

Jana Kremlová: Moc ne. Já i manžel pocházíme z tradičních rodin. Moji rodiče pracovali na směny, když jsem se narodila. S bratrem nás tak jeden týden vychovával tatínek, druhý maminka. Bylo to něco jako střídavá péče.

A žádné následky to na nás nezanechalo. Byli jsme vedeni k práci. Myslím si, že na holky jsem byla měkčí.

Jak jste zvládala skloubit byznys s rodinou?

Jana Kremlová: Když jsme začali podnikat, bylo Petře dvanáct a Markétě sedm let. Stávalo se, že jsme například dva dny neměli práci, poté jí bylo najednou hodně. Bylo to nahoru dolů. A holky se tehdy musely spolehnout samy na sebe. Jinak to ale tehdy nešlo.

Jak na tu dobu vzpomínáte?

Petra Vránová: Firma stmelila celou rodinu. Když bylo hodně práce, přijely pomoct teta a babička. Jak se lidé potkávají na oslavách, tak my se potkávali v práci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.