Ekonomice se daří, nezaměstnanost je na dně, firmy hledají posily. Zdá se, že jde o ideální dobu na změnu pracovního místa. V realitě se v klání o vaši novou vysněnou pozici budete utkávat s těmi nejlepšími na trhu. S lidmi, kteří dělají skvěle svoji práci, nepoleví, dokud si nejsou jistí, že udělali věci nejlépe, jak mohli. Tito lidé mají zároveň dost síly a odvahy na to, aby opustili svoje dosavadní místo a vrhli se vstříc zajímavějším, odpovědnějším a lépe placeným možnostem. Jak přesvědčit vašeho budoucího šéfa, že má smysl vybrat právě vás? Nejlépe tak, že zapomenete na armádu vašich konkurentů a budete dostatečně sebevědomí, jistí si tím, že vy jste ti nejlepší.

Na cestě za vaším lepším já se vám může hodit spojenec, který vás bude informovat o trendech, jež se světa práce a kariéry týkají. Proto jsme v mediálním domě Economia začali od tohoto roku vydávat novou edici magazínu Práce & Kariéra, ve které najdete vše, co potřebujete k tomu, abyste byli v práci úspěšní. Firmy naopak získají informace, jak správně oslovit ty nejlepší uchazeče.

První číslo věnujeme českým vysokým školám. Většinu z nich by bývalí studenti dnes už těžko poznávali, na půdě vzdělávacích institucí už brzy najdete třeba cvičnou výukovou nemocnici, výrobní linku či virtuální pitevní stůl. Kromě novinek z akademického světa vás v tomto čísle seznámíme také s inspirativními pedagogy nebo se dozvíte, jak se dělá kariéra na zpravodajském kanále CNN.

Hezké čtení!

Související