Patří mezi nejúspěšnější české manažerky a pravidelně se umísťuje v žebříčku TOP žen Česka.

Libuše Šmuclerová se v mediální branži pohybuje od začátku 90. let. Začínala v České televizi, postupně se propracovala na šéfku TV Nova a v posledních letech působí jako ředitelka největšího českého mediálního domu Czech News Center (dříve Ringier Axel Springer CZ). Je také matkou sedmnáctileté Justiny-Anny.

Vychováváte dceru jinak než vaše maminka vychovávala vás?

Libuše Šmuclerová: Myslím, že ne. Mám pocit, že mě moje maminka ve skutečnosti vůbec nevychovávala, protože její princip byl − mám si dělat, co chci, ale mít zodpovědnost a vyrovnat se s důsledky. Desetkrát jsem si věci rozmyslela, protože jsem věděla, že fakticky záleží na mně. Už neodhadnu, jestli mě maminka znala a dělala to kvůli mé povaze, nebo to cítila jako přirozené. Nevěřím, že jde někoho lámat.

Jakou výchovu tedy Justina dostala?

Libuše Šmuclerová: Už od miminka byla vychovávaná jako rovný s rovným. Byla dítě, které se narodilo matce ve starším věku. Měla jsem v sobě potřebu jí vysvětlovat, proč co dělám. Nikdy jsem ji nevnímala jako balíček v zavinovačce, který k rozhodování teprve doroste. Tento přístup považuji doteď za správný.

Je podle vás volnější výchova efektivnější?

Libuše Šmuclerová: Myslím si, že pevný řemen nikam nevede. Pokud to člověk v sobě nemá, tak zákazy fungují jen krátkodobě, dlouhodobě jsou málo účinné.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.