Podnikatelka Martina Vítková do pražského Karlína na rozhovor přijela vlakem z Kroměříže, mladší dcera Klára došla pěšky a starší Valerie přilétla z Londýna. Čas, který může finanční šéfka skupiny NWT strávit se svými dcerami, je vzácný a byl prostoupený smíchem a dobrou náladou. Martina Vítková s manželem začala podnikat před 25 lety. Nyní holding připravují na předání. Jejich byznys s ročním obratem přes 1,5 miliardy korun zahrnuje energetiku, IT služby, stavebnictví, ale také třeba skleníky na pěstování zeleniny nebo celou řadu start-upů.

Dostaly vaše dcery stejnou výchovu jako vy?

Martina Vítková: Zásady jsem přebrala, ale zasadila je do jiných kulis a možností. Vyrůstala jsem za socialismu, mé dcery v jiné době. Od svých rodičů jsem převzala to, že jsme nikdy nic nedostali. S manželem se dcerám snažíme dát možnost mezinárodního vzdělání a možnost cestovat. Vše ostatní si musí zařídit samy.

V čem je taková výchova dobrá?

Klára: Člověk má podle mě víc schopností. Někteří moji spolužáci mi přijdou nepoužitelní, neumí si nic zařídit.

Valerie: Když jsem se rozhodla, že se přestěhuju do Londýna, tak ani mamka nevěděla, že něco zařizuju.

Tolerují se u vás slzy?

Martina Vítková: Ne. Moc se u nás nebrečí. Nejmladší, desetiletá dcera mi třeba zavolala, že někde stojí a neví, kam má jít. A já jí říkám: "Vypadám jako tvůj Google?"

A ona: "Ne, ale nechceš mi koupit mobilní data, tak mi dělej ten Google."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.