Zdenka Klapalová patří mezi hrstku žen, kterým se podařilo v realitním byznysu propracovat do nejvyšších pater. Coby jednatelka a ředitelka mezinárodní poradenské realitní společnosti Knight Frank Česká republika pomáhá lidem s investicemi do nemovitostí. Během té doby zvládla vychovat dvě dcery. Starší Kristina se stala lékařkou, mladší Katharina si zdá se zvolí uměleckou dráhu.

Vychovávala jste dcery stejně jako vaše maminka vás?

Zdenka Klapalová: Moje maminka byla bioložka. Na střední škole vedla laboratoř, učila mikrobiologii a byla jedinou ženou ve sboru. Poměrně dost pracovala. V něčem byly možná její a moje výchova podobné. Lišila se určitě v tom, že já jsem na rozdíl od dcer nevyrůstala v Praze a měla jsem více volného času.

Na co jste během výchovy dbala?

Zdenka Klapalová: Za důležitou jsem považovala vzájemnou důvěru. Chtěla jsem, aby dcery říkaly pravdu, mohla jsem se na ně spolehnout. Aby se nebály se mnou mluvit.Přála jsem si s nimi mít otevřený vztah. A také jsem dbala na to, aby to, čím se zabývaly, dělaly pořádně.

Jak se vám vyrůstalo vedle úspěšné maminky?

Katharina Drechslerová: Přijde mi fajn, že je maminka spokojená a práce ji baví. Máme z jejího úspěchu radost.

Kristina Tůmová: Vždycky jsem na ni byla pyšná. A byla jsem také hrdá na to, kolik zájmů stíhá. O práci maminka doma nemluvila, kariéra neprostupovala do domácnosti.

Držela jste pracovní povinnosti mimo kancelář?

Zdenka Klapalová: Nemyslím si, že bych práci a rodinu uměle oddělovala, ale tak, jak mě bavila práce, tak mě těšil čas strávený s dcerami.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.