Jaroslava Rezlerová už 17 let vede v Česku americkou firmu, která je na trhu lídrem v agenturním zaměstnávání a umisťuje lidi do průmyslu, logistiky nebo třeba call center. Většina z nich jsou muži, kterým Rezlerová dobře rozumí díky svému tatínkovi. Ten totiž vedl za socialistické éry výrobní družstvo a měl pod sebou asi 250 pracovníků, což bylo pro pochopení světa mužů zásadní. "Chodila jsem za ním do práce. Bavilo mě vše pozorovat. Zajímavé bylo, že tehdy nebyli pro firmu nejdůležitější prodejci jako dnes, ale nákupčí. Bez nich by továrna neměla co vyrábět," říká Rezlerová.

A právě pozorování toho, co jak funguje a co je potřeba změnit, aby to fungovalo ještě lépe, zavedlo později šéfku ManpowerGroup k tomu, co dělá. Nejdřív si ale udělala z výrobního světa zdánlivě nelogickou odbočku do světa umění a idejí, bez níž by se však k práci v mezinárodní firmě nedostala. Hodně času prožívala v dětství na Vysočině s maminkou a dvěma sestrami. Hrála na příčnou flétnu, dělala moderní gymnastiku a na Univerzitě Karlově vystudovala český jazyk a francouzštinu, aby překládala krásnou literaturu a vedla děti ve škole k lásce ke kultuře.

Po studiu, které ukončila krátce před sametovou revolucí, překládala, tlumočila a ukazovala západním turistům otevírající se postkomunistický svět. Díky znalosti francouzštiny se stala asistentkou šéfa Michelinu a podobnou pozici zastávala později i ve Francouzsko-české obchodní komoře. Když se počet jejích členů rozrostl z 30 na 280 a hledal se člověk zvenčí, který by ji řídil, došlo jí, že jako asistentka nemá nikdy šanci překročit svou image a že jí místo ředitelky nikdo nenabídne. "Nikdo o mně ani nezauvažoval a to byl pro mě popud něco změnit. Vždy jsem měla ráda velké výzvy," hodnotí přelomový okamžik Rezlerová.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.