Oko v displeji

Honor začíná prodávat první telefon, který má přední fotoaparát zabudovaný v displeji. Honor View 20 vedle netradičního provedení obrazovky nabízí i nové funkce u zadního fotoaparátu. Ten má rekordní rozlišení 48 MPx a umí díky 3D senzoru lépe oddělit fotografovaný objekt od pozadí, ale také třeba odhadovat energetickou hodnotu známých potravin. Telefon pohání procesor Kirin 980, stejný jako v telefonu Huawei Mate 20 Pro, doplněný o 6 nebo 8 GB RAM, displej s úhlopříčkou 6,4" má ale nižší rozlišení, označované jako Full HD+. Verze s 6 GB RAM přijde na 15 tisíc korun, varianta s 8 GB RAM v červené barvě bude o dva tisíce dražší.

Spolehlivější síť s elegancí

Zajistit přístup k internetu v celém bytě nebo domě se dá i jinak než s pomocí jednoho centrálního prvku, tedy velmi výkonného − a také drahého − routeru. Lepší je využít sítě typu mesh, které k šíření signálu využívají větší počet vzájemně propojených přístupových bodů. Takové řešení nyní nabízí i TP Link, který patří mezi nejlevnější dodavatele síťových prvků. Dvě jednotky systému Deco M4 asi za tři tisíce korun pokryjí až 2800 m2 − ovšem bez zdí a schodů. Na běžný byt nebo menší dům však i tak s přehledem stačí.

Tichá radost pro hráče

Oficiální partneři Nvidie začali prodávat první počítače s novou grafickou kartou GeForce RTX 2060. Mezi vybrané firmy patří i internetový obchod Alza se svou značkou Gamebox. Model Gamebox RTX 2060, který testujeme, patří k těm levnějším modelům, verze s procesorem Core i5 stojí 30 990 korun. Hrubý výkon počítače stačí na hraní v rozlišení 1440p, s omezením detailů pak i ve 4K na velké televizní obrazovce nebo PC monitoru. Celý počítač je v zátěži příkladně tichý. Jeho plný potenciál ale využijí až hry, které se teprve chystají, díky podpoře nových technologií, jako je raytracing.

jarvis_5c4a1df5498e10d53025a894.jpeg
Do prodejen míří první počítače s novou grafickou kartou Nvidia GeForce RTX 2060.
Foto: archiv výrobce
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru