Když Pavel Houdek začal vést kurzy sebeobrany, zarazilo ho, kolik jeho svěřenců, především žen, má zkušenost se sexuálním násilím. Protože i jeho žena a zároveň kolegyně Jasmína Houdek zažila znásilnění, během kurzů se oba více zaměřují na psychologické aspekty sebeobrany.

"Každá žena má hranice jinde a to je v pořádku. Potřebujete vědět, kde tu hranici máte, a postavit se za ni," vysvětluje Pavel Houdek s tím, že jejich kurzy při hledání limitů mohou pomoct. Nácvik hmatů a chvatů přichází na řadu až naposled.

"Nežijeme ve Star Treku, aby se před vámi někdo zhmotnil s rukama na vašem krku. Muselo tomu něco předcházet. Musel si vás vybrat," vysvětluje Houdek s tím, že se žena musí naučit překonat pocit studu nebo trapnosti a říct ne, a to nejen cizímu člověku, který ji obtěžuje v tramvaji, ale třeba i kolegovi, který sám nepozná míru.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.