Zakladatel a hlavní akcionář největšího tuzemského e-shopu s potravinami Rohlík.cz Tomáš Čupr si hodlá půjčit od investorů přes tři čtvrtě miliardy korun. Emisi dluhopisů v předpokládané výši 777 milionů korun mu pomáhá zařizovat J&T Banka. Peníze hodlá použít na navýšení svého podílu v Rohlíku (ten činí téměř 55 procent) a na expanzi firmy. Loni se Rohlík poprvé od svého založení v roce 2014 podle něj i podle údajů, které firma prezentuje investorům, dostal do provozního zisku. Společnost už několik let nezveřejňuje účetní závěrku, tedy údaje o svém hospodaření, ve Sbírce listin. Veřejně v minulosti publikoval jen údaje o růstu tržeb.

Rozhovor: Vydání dluhopisů znamená, že v Rohlíku zůstanu minimálně další čtyři roky, říká jeho šéf Čupr. Firma připravuje expanzi do Maďarska

Loni měla firma podle předběžných neauditovaných čísel obrat 2,5 miliardy korun při provozním zisku EBITDA 25 milionů korun. Další zisk a dynamický růst obratu plánuje Rohlík i letos. "V tomto roce cílíme na hranici pěti miliard korun obratu a byl bych zklamaný, kdybychom na úrovni provozního zisku EBITDA nepřekonali 100 milionů korun," říká Čupr.

Dluhopisy spojené s Rohlíkem vydává formálně Čuprova společnost Rohlik.cz Finance. Pomocí získaného kapitálu chce doplatit své nedávné navýšení podílu ve firmě a ideálně získat dalších až 15 procent akcií podniku. Rohlík.cz spoluvlastní kromě Čupra také fondy Miton a Enern.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru