Po dvou letech ztratil Manchester United první příčku v žebříčku nejbohatších klubů světa. Do čela se vrátil Real Madrid a na druhé místo se posunul jeho domácí konkurent FC Barcelona. Společnost Deloitte pořadí sestavuje podle výdělků za sezonu, nový ranking zahrnuje období 2017/18.

Ve dvaadvacetileté historii Football Money League nikdo třetí nedokázal hegemonii dvojice United−Real narušit. Loňský zisk 750 milionů eur madridského gigantu, jenž potřetí za sebou vyhrál Ligu mistrů, je rekordní. V první desítce je šest klubů z Anglie, dva ze Španělska a po jednom z Německa a Francie. Nejlepší italský klub, turínský Juventus, je jedenáctý.

Mimo pětku západoevropských fotbalových velmocí stojí v žebříčku nejvýše pětadvacátý Zenit Petrohrad.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru